Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iespējams izvirzīt kandidātus konkursam «Sējējs 2022»

Pašvaldības, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas, kā arī lauku attīstības konsultanti var izvirzīt kandidātus ikgadējam nozares apbalvojumam “Sējējs”, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Attēls no zm.gov.lv.

Dalībnieki konkursā “Sējējs 2022” tiks vērtēti vairākās nominācijās, tostarp “Gada lauku saimniecība”, “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”, “Ģimene lauku sētā”, “Jaunais veiksmīgais zemnieks”, “Gada veiksmīgākā kopdarbība”, “Bioloģiskā lauku saimniecība” un “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā”.

Pieteikumi dalībai šajās nominācijās jānosūta elektroniski uz e-pasta adresēm “llkc@llkc.lv” vai “prese@lad.gov.lv” ar norādi vēstules mērķī “Sējējs 2022”.

Tāpat šogad dalībniekus vērtēs nominācijās “Rītdienas sējējs – mazpulka dalībnieks” un “Zinātne praksē un inovācijas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nominācijā “Rītdienas sējējs – mazpulks” pieteikumus jānosūta uz e-pasta adresi “latvijas@mazpulki.lv”. Savukārt nominācijā “Zinātne praksē un inovācijas” jāiesniedz Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijā (LMZA), Rīgā, Akadēmijas laukumā 1.

Pretendentus nominācijām var izvirzīt līdz 20.maijam.

Konkursā “Sējējs 2022” tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Pretendentus šai balvai var izvirzīt ZM un tās padotībā esošās iestādes, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas un LLMZA. Pieteikt pretendentus balvai par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā var ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā līdz 14.maijam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn balva “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā” tika piešķirta laukaugu patoloģijas grupas vadītājai Latvijas Augu aizsardzības pētniecības centrā Olgai Treikalei un pētniecei, vasaras un ziemas kviešu selekcijas grupas vadītājai Agroresursu un ekonomikas institūta Stendes pētniecības centrā Vijai Strazdiņai.

Tikmēr nominācijā “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā” balvu saņēma SIA “Rāmkalni Nordeco”, “Ģimene lauku sētā”- zemnieku saimniecība “Jāņkalni”, “Jaunais veiksmīgais zemnieks” – Lauris Ikaunieks, “Gada veiksmīgākā kopdarbība” – kooperatīvs “Kuldīgas labumi”, “Bioloģiskā lauku saimniecība” – SIA “Forest Fox”, “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā” – SIA “Diamonds Food Group” un biedrība “Zied zeme”, “Rītdienas sējējs – mazpulks” – Puzes mazpulks, bet nominācijā “Zinātne praksē un inovācijas” balvu saņēma Dzintra Dēķena ar promocijas darbu “Plūmju potcelmu ietekme uz šķirņu ziemcietību un ražu”.

Konkursa “Sējējs” mērķis ir noteikt labāko ieguldījumu Latvijas lauku attīstībā un lauksaimniecībā, rosināt lauku iedzīvotājus sakopt apkārtējo vidi, kā arī atzīmēt jaunās paaudzes – mazpulku – sasniegumus un popularizēt zinātnes atziņas.

Konkursa dalībniekus apbalvos noslēguma pasākumā rudenī.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.