Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Par Covid-19 regulējumu pēc 1. aprīļa varētu lemt pēc nedēļas

Valdība par epidemioloģisko regulējumu Covid-19 ierobežošanai pēc 1.aprīļa varētu lemt pēc nedēļas, pirmdien pēc koalīcijas partiju sanāksmes sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ilustratīvs attēls no pexels.com.

Valdība jau iepriekš bija vienojusies par to, ka no 1.aprīļa tiks būtiski samazināti spēkā esošie ierobežojumi, un arī pirmdien koalīcijas sēdes laikā veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) ieskicēja, kāds varētu būt “rāmis normatīvajos aktos” dzīvei no 1.aprīļa.

“Par to vēl notiks detalizācija. Tiks ievērojami samazināta obligātā testēšana dažādās nozarēs, tiks ievērojami samazināta masku lietošana, ceļošanas harmonizācija Latvijai ar citām Eiropas Savienības (ES) valstīm, bet par šiem [jautājumiem] šobrīd arī vēl starp ministrijām un arī Operatīvās vadības grupā (OVG) notiek darbs,” sacīja Plešs.

Viņš atklāja, ka ir sagaidāms, ka nākamnedēļ būs pilnīgi skaidrs šis regulējuma rāmis, kuru valdība varēs pieņemt, lai pildītu iepriekš doto solījumu par ierobežojumu mazināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plešs atklāja, ka pašlaik diskusijas par Covid-19 regulējumu tiek turpinātas par jautājumiem, kas skar tehniskas detaļas, piemēram, par antigēnu testu izmantošanu, par masku lietošanu dažādās nozarēs.

“Tie ir jautājumi, kurus OVG šobrīd arī risina. Ir sagaidāms, ka pirmdien būs skaidrība par pilnu regulējumu, kā tas 1.aprīlī varētu izskatīties,” sacīja ministrs.

Kā ziņots, no 1.marta Latvijā tika pārtraukta ārkārtējā situācija, kas bija noteikta Covid-19 izplatības dēļ, un stājās spēkā atvieglojumi virknē Covid-19 epidemioloģiskās drošības prasību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus valdība arī lēma no 1.aprīļa atcelt arī citus drošības pasākumus, tai skaitā prasības pēc sertifikātiem pakalpojumu saņemšanai un sniegšanai Latvijas teritorijā, vienlaikus saglabājot rekomendācijas medicīnisko masku, respiratoru lietošanai, distances ievērošanai, roku higiēnai, virsmu dezinfekcijai, telpu vēdināšanai.

Vienlaikus valdības pārstāvji minēja, ka ir jāņem vērā, ka, būtiski pieaugot Covid-19 izplatībai, valdība var atkal lemt par jauniem drošības pasākumiem sabiedrības pasargāšanai no augstas saslimstības un mirstības, kā arī slimnīcu pārslodzes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.