Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Tiesu izpildītāju dienā bez maksas konsultēs par atbrīvošanos no parādsaistībām

Ceturtdien, 17. martā, Tiesu izpildītāju dienā, iedzīvotāji bez maksas varēs saņemt Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes (LZTIP) konsultācijas par jautājumiem, kas saistīti ar fiziskās personas atbrīvošanu no parādsaistībām un parādu pārvaldību, portālu informēja  LZTIP pārstāve Līna Lontone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atzīmēja, ka Tiesu izpildītāju dienas mērķis ir sniegt plašāku informāciju par tiesu izpildītāju darbu Latvijā un dot iespēju cilvēkiem bez maksas saņemt juridiskās konsultācijas parādu atmaksas jautājumos. Jāņem vērā, ka konsultācijas būs iespējams saņemt no pulksten 9 līdz 17, zvanot pa tālruni 67290005, vai rakstot uz e-pastu tidienas@lzti.lv, kā arī lietotnē “WhatsApp” pa tālruni 27840355, tāpat saziņai var izmantot LZTIP lapu sociālajā tīklā Facebook.

Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāja Iveta Kruka: “Tiesu izpildītāju diena ir laba iespēja iedzīvotājiem saņemt bezmaksas konsultācijas par sev aktuālajiem jautājumiem parādsaistību atrisināšanas jomā. Šogad liekam uzsvaru uz jauno regulējumu, kas paredz fizisko personu atbrīvošanu no parādsaistībām. Tas paplašina mazāk nodrošināto iedzīvotāju iespējas atbrīvoties no parādsaistībām un mazina nepieciešamību slēpt patiesos ienākumus, tādejādi mazinot arī pelēko ekonomiku. Līdz šim fiziskajām personām bija pieejams salīdzinoši dārgs maksātnespējas process, ja cilvēka parādsaistības bija vismaz 5000 eiro.”

I. Kruka norāda, ka parādniekiem vienmēr der atcerēties, ka visdrošākais un lētākais veids, kā atrisināt ar parādu saistītos jautājumus, ir laicīgi sazināties ar savu tiesu izpildītāju. “Slēpšanās un izvairīšanās parādsaistību jautājumu neatrisina, bet gluži pretēji var palielināt parāda apjomu un kavēt laicīgu parāda atmaksas risinājumu atrašanu,” paziņo I. Kruka.

LZTIP atgādina, ka pagājušā gada 28. jūnijā tika izsludināts jauns likums par fiziskās personas atbrīvošanu no parādsaistībām, kas paredz jaunu regulējumu finansiālajās grūtībās nonākušām personām, kuras nespēj nokārtot savas parādsaistības. Jaunajā regulējumā parādsaistību dzēšanas iespējas fiziskām personām ir iespējams izmantot jau no šā gada 1. janvāra. Jaunais regulējums attiecas uz parādsaistībām, kuru kopējais apmērs pārsniedz vienu valstī noteikto minimālo mēneša darba algu jeb 500 eiro, bet nepārsniedz 5000 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.