Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VUGD lūdz individuāli un nekoordinēti nebraukt uz Ukrainu vai Polijas un Lietuvas robežu, piedāvājot transportu un pirmās nepieciešamības piederumus

Lai atvieglotu dažādu Ukrainas institūciju darbu un nodrošinātu tādu palīdzības saņemšanu, kas akūti nepieciešama Ukrainas tautai, arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus koordinēt savas aktivitātes, aģentūru LETA informēja VUGD pārstāve Agrita Vītola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Czarek Sokolowski/AP

VUGD lūdz individuāli un nekoordinēti nebraukt uz Ukrainu vai Polijas un Lietuvas robežu, piedāvājot transportu un pirmās nepieciešamības piederumus. Šobrīd jau tā lielā transporta plūsma kavē palīdzības nogādāšanu Ukrainā un Ukrainas iedzīvotāju nokļūšanu drošībā.

Tāpat VUGD aicina privātpersonas, uzņēmumus, nevalstiskās organizācijas, valsts un pašvaldību institūcijas koordinēt savu rīcību un sekot VUGD informācijai par palīdzības pieprasījumiem un atbalsta nepieciešamību.

VUGD informē, ka ziņas par nepieciešamo humāno un cita veida palīdzību, tai skaitā no krīzes skartajām valstīm tiek saņemtas, tai skaitā arī Eiropas Savienības civilās aizsardzības mehānisma ietvaros, kur valstis koordinēti informē par vajadzīgo palīdzību un tās piegādāšanu, lai darbības būtu saskaņotas, organizētas un savlaicīgas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VUGD Operatīvās vadības pārvalde katastrofu pārvaldīšanas un reaģēšanas jomā ir nacionālais kontaktpunkts, kas nepieciešamības gadījumā nodrošina regulāru komunikāciju un informācijas apmaiņu ar Eiropas Komisijas ārkārtas reaģēšanas koordinēšanas centru (ERCC) un NATO Eiroatlantisko katastrofu palīdzības koordinācijas centru (EADRCC).

Ja iedzīvotāji vēlas sazināties par palīdzības sniegšanu un atbalstu, VUGD lūdz rakstīt uz “krize.ukraina@iem.gov.lv”.

Papildu informācija un atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem pieejamas Iekšlietu ministrijas mājaslapā “www.iem.gov.lv/lv/informacija-ukrainas-pilsoniem-kuri-izcelo-no-ukrainas-militara-konflikta-del”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informācija par palīdzības iespējām pieejama arī kustības “Gribu palīdzēt bēgļiem” un “TechChill” platformā “www.ukraine-latvia.com”.

LETA jau rakstīja, ka Krievija ceturtdienas rītā sāka uzbrukumu Ukrainai. Lai gan ir nodarīti postījumi, ir bojāgājušie un Krievijas karaspēks ir pietuvojies Kijevai, būtiskas uzvaras tas nav guvis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.