Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VVD aicina pašvaldības laikus uzkopt ielas pēc ziemas sezonas

Valsts vides dienests (VVD) aicina pašvaldības pievērst lielāku uzmanību ielu sakopšanai pavasara sezonā, savlaicīgi plānojot ielu tīrīšanas darbus pēc ziemas sezonas, portālu informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) ziņojumus par laika prognozēm tuvākajā laikā, Latvijas iedzīvotājus sagaida ilgstoši saulains un sauss laika periods, kas nozīmē patīkamus laikapstākļus, taču vienlaikus zemais gaisa mitrums rada iespēju veidoties augstam gaisa piesārņojumam, brīdina VVD.

Piemēram, detalizēta gaisa kvalitātes prognoze turpmākajām dienām Rīgas pilsētā liecina, ka lielā daļā pilsētas iedzīvotājiem jārēķinās ar sliktu gaisa kvalitāti. VVD pārstāve A. Jalinska norādīja, ka šādos meteoroloģiskos laika apstākļos Valsts vides dienests bieži saņem iedzīvotāju ziņojumus par gaisa piesārņojumu. Nereti iedzīvotājiem ir nepamatotas aizdomas, ka pastiprināto piesārņojumu radījuši rūpniecības uzņēmumi vai ostu termināļi.

Valsts vides dienests akcentē, ka kvalitatīvi kopta pilsēta ir būtisks faktors labas gaisa kvalitātes saglabāšanā. Augstas transporta intensitātes ielas ir nozīmīgs gaisa piesārņojuma avots pilsētās. Šobrīd pilsētās novērojams, ka uz ielām joprojām atrodas ziemas laikā izmantotais pretslīdes materiāls, kas, neveicot ielu tīrīšanu, nokļūst gaisā un rada putekļu piesārņojumu. Īpaši kaitīgs ir smalko putekļu daļiņu PM10 piesārņojums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savlaicīga un pareiza intensīvas satiksmes ielu tīrīšana agrā pavasarī var būtiski samazināt PM10 putekļu emisijas no brauktuvēm, tādējādi uzlabojot gaisa kvalitātes rādītājus un mazinot iedzīvotāju veselības problēmas (jo īpaši elpceļu saslimšanas saasinājumus pavasarī).

A. Jalinska skaidro, ka augsts gaisa piesārņojums kopumā atstāj negatīvu ietekmi uz cilvēku veselību, veicinot elpceļu saslimšanas. Eiropas Vides aģentūra, novērtējot gaisa piesārņojuma radīto veselības apdraudējumu, aprēķinājusi, ka gadā Latvijā ~1930 priekšlaicīgas nāves gadījumu cēlonis ir gaisa piesārņojums.

Foto: no arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.