Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

ZVA: Eiropā ir pieejami aizvietotāji visām Krievijā un Baltkrievijā ražotām zālēm

Visām Latvijā reģistrētām zālēm, kuras ražo Krievijā vai Baltkrievijā, ir pieejamas terapeitiskās alternatīvas – citi medikamenti, kurus var lietot konkrēto zāļu vietā.  Zāļu un arī medicīnisko ierīču pieejamība Latvijas iedzīvotājiem nav tieši atkarīga no Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas ražotājiem, portālam apstiprināja Zāļu valsts aģentūras (ZVA) pārstāve Dita Okmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa akcentēja, ka Latvijā regulāri tiek nodrošinātas zāļu un medicīnisko ierīču piegādes, un tās nekādā mērā nav traucētas Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ.

ZVA norāda, ka Krievijā un Baltkrievijā ražotās zāles, kuras tika izplatītas Latvijas tirgū pēdējo gadu laikā, nav neaizvietojami medikamenti, kuriem nebūtu pieejamas iespējamas alternatīvas Eiropas Savienībā (ES). Latvijas iedzīvotājiem nepieciešamo terapiju ir iespējams nodrošināt arī ar citām Latvijā un ES reģistrētām zālēm.

Atšķirībā no 20. gadsimta 90. gadiem tagad Krievijā vai Baltkrievijā ražotas zāles veido niecīgu Latvijas tirgus daļu. Pērn tā bija tikai 1% pēc apgrozījuma (bez PVN) un 2% pēc pārdoto iepakojumu skaita.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ZVA vērš uzmanību, ka atbildību par reģistrētām zālēm un to piegādēm uzņemas ES dalībvalstīs reģistrēti uzņēmumi – zāļu reģistrācijas apliecības īpašnieki. Savukārt atbildību par zāļu ražošanas atbilstību reģistrētajai dokumentācijai uzņemas par sērijas izlaidi atbildīgais ražotājs, kuram arī ir jābūt reģistrētam kādā no ES dalībvalstīm.

Saskaņā ar normatīvo aktu prasībām, kas ir spēkā Latvijā, zāļu reģistrācijas apliecības īpašniekam vai tā pārstāvim ir jāziņo ZVA par piegādes pārtraukumiem, ja zāles pastāvīgi vai uz laiku netiek laistas Latvijas tirgū. Šādu paziņojumu uzņēmumam ZVA ir jāiesniedz vismaz divus mēnešus pirms tam, kad zāles pārtrauc laist tirgū, izņemot ārkārtas apstākļus. Līdz ar to ZVA rīcībā būs aktuāla informācija par zāļu pieejamību.

ZVA ir aicinājusi Latvijas zāļu ražotājus savlaicīgi ziņot par piegādes pārtraukumiem, kas ļauj nodrošināt nepārtrauktu zāļu pieejamību Latvijas pacientiem un laikus novērst piegādes pārtraukumus, kā arī vērsusies pie zāļu vairumtirgotājiem ar aicinājumu apzināt Krievijai un Baltkrievijai alternatīvas piegādes iespējas atsevišķu zāļu gadījumā.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Aha, nepateicīgie ukraiņu bēgļi, kam viss nepatīk un kas pieprasa ar viņiem runāt ukrainiski, ir jaunākā tēma putinistu propagandā. Tu te tādus mēslus raksti aiz muļķības vai arī sirdī esi putlerists?

    4
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.