Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

LTA: Ierobežojumu atcelšanas temps būtiski jāpaātrina

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa birojs neizprot situācijas nopietnību un nav gatavs virzīt risinājumus sabiedrības iesaistei tautsaimniecības atdzīvināšanai un daudzveidības saglabāšanai, secinājusi Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) pēc tikšanās ar Ministra prezidenta biroja vadītāju Jāni Patmalnieku. Pats premjers divu gadu laikā, kopš valstī ir ieviesti ierobežojumi, nav atradis iespēju veltīt stundu sava laika sarunai ar nozares pārstāvjiem, portālu informēja prezidents Henriks Danusēvičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: publicitātes foto.

Viņš atzīmēja, ka situācija tūrisma, viesmīlības un saistītajās nozarēs Latvijā praktiski visu pandēmijas laika periodu, izņemot 2020.gadu, kad tika īstenots Baltijas burbulis ir bijusi sliktāka, nekā citviet Eiropā, tajā skaitā kaimiņvalstīs.

Publiski ir izskanējis, valdībai ir plāns atcelt gandrīz visus ierobežojumus pēc ārkārtējas situācijas beigām, sākot ar 1.martu, atstājot tikai pamata ierobežojumus, piemēram, masku valkāšanu sabiedriskajās vietās, divu metru distances ievērošanu un dažus citus.

H. Danusēvičs sanāksmē pauda, ka ierobežojumu atcelšanas temps ir pārāk lēns un jāiet Pasaules Veselības organizācijas ieteiktajā ceļā, proti, jāsabalansē vīrusa apkarošana un ekonomiskās intereses.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs atbalstam to, ka Veselības ministrija (VM) nosaka pasākumus, kas ir veicami, lai ierobežotu slimības izplatību, tomēr, ja VM piedāvātie un bieži vien uzspiesti priekšlikumi ir daudz stingrāki, nekā valstīs ar zemāku saslimstību, vajadzīgs kāds, kas tos izlīdzina. Mūsuprāt, jau tagad vajadzētu sākt atcelt ierobežojumus, kas ir iesīkstējuši, kas būtiski atšķiras no ES valstīs pieņemtajiem, piemēram, prasība par 25 m2 uz vienu pircēju tirdzniecības vietās, kas ir pilnīgs absurds. Veselības ministrija vēl novembrī piekrita, ka to varētu atcelt, bet uz februāra sākumu nekas nav izdarīts. Tāpēc uzskatām, ka ierobežojumu atcelšanas temps būtiski jāpaātrina,” paziņoja H. Danusēvičs.

Arī Nekustamā īpašuma attīstītāju alianse Latvijas lielāko tirdzniecības centru vārdā vērsusies pie valdības ar atklātu vēstuli, aicinot izvērtēt jaunākās saslimstības tendences un datus, atbilstoši veikt izmaiņas ierobežojumos.

Latvijā Covid-19 vīruss vienlīdz bieži skar gan vakcinētus, gan daļēji vakcinētus vai nevakcinētus cilvēkus, tāpēc tirdzniecības nozares ierobežojumi – veikalu dalījums “zaļajā” un “sarkanajā” režīmā – zaudējis epidemioloģisku pamatojumu. Vienlaikus strauji tuvojas brīdis, kad Latvijā spēkā stāsies noteikumi par vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņu, kas tirdzniecības centriem draud ar ievērojamu pircēju skaita samazināšanos un kārtējiem finansiāliem zaudējumiem, par kuriem kompensācijas vairs netiek nodrošinātas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“LTA uzskata par nepieciešamu nekavējoties risināt šos jautājumus, pamatojoties uz apgrozījuma kritumu, atbalsta trūkumu un augstajām sertifikātu kontroles izmaksām, kas nenodrošina drošību nevienam, jo slimo visi”, saka LTA padomes locekle, SIA “Arkolat” līdzīpašniece Daina Pečate.

Tirgotājus neapmierina arī priekšlikumu izskatīšanas kārtība. Priekšlikumi netiekot izrunāti, uzklausot abas puses, un netiek sniegti argumenti, kāpēc nav jāatbalsta, it sevišķi mazie uzņēmumi. LTA uzskata, ka priekšlikumus ministrijām jāizskata iesniedzēja klātbūtnē, vai jāskata valdībā ar pievienotu alternatīvo prezentāciju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.