Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Programmā «Euroscola» Bauskas ģimnāzijas jaunieši gūst zināšanas un pieredzi Eiroparlamentā Strasbūrā

Bauskas Valsts ģimnāzijas 12 audzēkņi programmas «EUROSCOLA» konkursā ieguvuši iespēju doties uz Eiropas Parlamentu (EP) Strasbūrā un kopā ar vidusskolēniem no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm redzēt klātienē parlamentāro darbu, «Bauskas Dzīvi» informē ģimnāzijas vēstures skolotāja, politikas pulciņa «Jaunie eiropieši» vadītāja Sarmīte Ābelniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopā ar Ādažu vidusskolas 12 skolēniem Bauskas ģimnāzisti vienā autobusā šonedēļ devās īstā «Eiropas tūrē», jo bez darba Eiroparlamentā Strasbūrā ieplānota Eiropas Savienības dalībvalstu lielo pilsētu iepazīšana, iekļaujot arī muzeju un izstāžu apmeklējumu, stāsta S. Ābelniece. Paredzēts apskatīt Nirnbergu, Vīni, Krakovu, Varšavu.

Parlamentā Strasbūrā darbs ritēja piektdien, 15. decembrī. Tad vajadzēja iesaistīties diskusijās un rezolūcijas pieņemšanā par cilvēktiesību tēmu.

Viena no BVĢ audzēknēm, kas piedalās Eiropas Savienības (ES) izzināšanas braucienā, ir  Vendija Volosovska, viņa darbojas politikas pulciņā “Jaunie eiropieši”. Jauniete «Bauskas Dzīvei» raksta: «Dalība programmas «Euroscola» pasākumā, apspriežot tādas tēmas kā cilvēktiesību aizsardzība un solidaritāte, manī radīja sajūtu, ka ES ir drošās rokās. Tā bija kā ēnu diena, kuras laikā iejutos Eiropas Parlamenta deputātu amatā, jo es ne tikai uzdevu jautājumus, bet arī apstiprināju četrus grozījumus dokumentu tekstā, par kuriem pirms tam aktīvi debatēju ar jauniešiem no citām ES dalībvalstīm, precīzāk, ar jaunieti no Slovākijas. Atbildes, kas tikai deva man pārliecību par ES Pamattiesību hartas nozīmi, saņēmu no Fabienne Keller, Eiropas Parlamenta kvestores. Es uzdevu divus atsevišķus jautājumus: «Kāds ir jūsu redzējums par Eiropas Parlamenta nākotni un kā Jūs saprotat Pamattiesību hartā rakstīto par to, ka ir jārespektē un jāaizsargā cilvēka cieņa.» Uzdot jautājumu, kad tevī klausās aptuveni 700 skolēnu, ir satraucoši, bet šis satraukums bija tā vērts.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vendija atzīst, ka Eiropas Parlamenta sēžu telpā Strasbūrā, kur tiek apspriesti, pieņemti vai noraidīti tiesību akti, kā arī veikti to grozījumi, ir interesanti. «No vienas puses, šķita, ka esmu ieradusies ekskursijā, no otras puses, bija izjūta, ka mani sadzird. Neskatoties uz to, ka Eiropas Parlamentu Strasbūrā apmeklēju jau otro reizi, tās atmiņas, kas uzkrājās no iepriekšējās reizes, tika atjaunotas un papildinātas,» teic V. Volosovska.

Izziņas braucienā uz Eiroparlamentu piedalās arī BVĢ 8.c klases audzēknis Kaspars Dūmiņš. Par pieredzēto piektdien Eiropas Parlamentā viņš stāsta:«Kopā ar politikas pulciņu braucām pāri pusei Eiropas. Pirmo reizi pametu Baltijas valstis. Man bija dota iespēja Eiroparlamentā Strasbūrā runāt piecas reizes! Uzdevu vairākus jautājumus un izteicu savu viedokli. Arī mums jautāja un viens no jautājumiem, uz kuru atbildēju bija: «Kuras ir galvenās lietas, kuras jārisina Eiropas Savienībai?” Mana atbilde bija šāda: “Mums nav vajadzīgs dalīt problēmas. Nevajag risināt problēmas pa vienai. Tas nav izdevīgi. Tas dod iespēju populistiskām partijām pieķerties pie vienas problēmas, un ar to iegūt balsotājus. Vajag vairākas problēmas risināt vienlaicīgi, lai nebūtu tā, ka risinot problēmu x, problēma y vairs nav labojama.” Par iespēju braukt uz Franciju pateicos skolotājai Ābelniecei, kura mani motivēja pievienoties politikas pulciņam, interesēties par to.»

Savukārt BVĢ skolniece Diāna Grantiņa atklāj, ka «Euroscolas» pasākums bija aizraujoša pieredze, kur apspriestas tādas tēmas kā cilvēktiesības un solidaritāte. «Mums bija jāiesniedz idejas par to, kā uzlabot cilvēktiesību aizsardzību un solidaritāti Eiropas Savienības dalībvalstīs. Mana ideja par to, ka ir jāizveido visaptveroša izglītības programma, kas veicinātu izpratni par šīm problēmām, tika izvēlēta kā labākā,» stāsta Diāna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauniete arī bilst, ka tikusi dota iespēja izpaust savu viedokli par Eiropas Parlamenta darbību nākotnē un diskutēt par problēmām, uz kurām būtu jāfokusējas pēc Eiroparlamenta vēlēšanām. «Viena no tēmām, kura tika pieminēta, bija dzimumu nevienlīdzība. Es runāju par nevienlīdzību medicīnas industrijā,» teic Diāna.

Jauniete atzīst, ka šis brauciens uz Parlamentu bija ne tikai ekskursija, bet arī iespēja izteikt savu viedokli un tikt sadzirdētai. «Protams, runāt vairāk nekā 700 cilvēku priekšā bija ļoti satraucoši, bet, manuprāt, šis satraukums bija tā vērts, jo ieguvu nenovērtējamu pieredzi un varēju uzzināt vairāk par situāciju citās valstīs,» rezumē D. Grantiņa.

Kā informē skolotāja S. Ābelniece, ģimnāzisti no janvāra strādās atkal ar jaunu projektu, kas atkal dos iespējas iegūt jaunas zināšanas un pieredzi. Tēma būs stratēģiju veidošana, tāpat būs jāanalizē un jāvērtē Eiroparlamenta deputātu sarunu kvalitāte ar jauniešiem, darbosies arī, lai sagatavotos Eiroparlamenta vēlēšanām.

Izmantoto fotoattēlu autore: S. Ābelniece.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Tas ir jauki, ka mūsu pašu Latvijas jaunieši ir politiski aktīvi. Piemēram, mans tēvs pēc diviem insultiem un astmas restaurēja akmens mūri ”Simtlatnieku programmas” ietvaros. Viņš viens pats padarīja to darbu, ko parasti veic vesela firma. Nostrādāja divas siltās sezonas. Pirmajā gadā alga 100 latu, otrajā gadā alga 80 latu. Es par šo netaisnību uzrakstīju šovasar Valdim Dombrovskim uz darba e-pastu un viņa partijai no sava LU e-pasta, bet atbildi tā arī nesaņēmu. Mani noignorēja, lai gan es esmu nabadzīgs students. Bet es pirms izlaiduma noteikti rakstīšu, bet pēc diplomdarba aizstāvēšanas, kad man būs priekš tā laiks. Un Dieviete Temīda ir ar mani!

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.