Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Šķiet, ka ilgstoši ganīts lopu ganāmpulks! Iedzīvotāji šokā, par ko ir pārvērsts Bauskas pilskalns

Bauskas pilskalna parks negrābts, pilns ar dubļiem pieblietētām koku lapām, izzudušu zaļo mauriņu, ar netīrības kalngalu centrālajā ejā. Pilsētas saimniekiem vajadzētu kaunēties par šādu skatu, uzskata uzrunātie Bauskas iedzīvotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baušķeniece Līga atzīst, ka raudāt gribas par to, kas tiek pēdējā laikā nodarīts pilsētai. “Pēc gandrīz pusotra mēneša starplaika devos pastaigā uz pilskalna parku. Piegāju pie ieejas un devos atpakaļ, gluži tāpat, kā ģimenes ar bērniem, kuras gāja man pa priekšu. Iemesls viens – dubļu jūra. Dubļi ir visur! Zāliena vietā dubļu lauks, asfaltu biezā slānī klāj dubļi. Rodas priekšstats, ka parka teritorijā ilgstoši ganīts lopu ganāmpulks,” sašutumu neslēpj Līga.

Baušķenieks Andis uz pilskalna parku šajās dienās bija devies kopā ar savu piecgadīgo meitu Luīzi. Viņš norādīja, ka nevar salīdzināt ar pērno gadu. “Lapas te bija savāktas, sētnieki cītīgi strādāja pie parka sakopšanas, pūtēji rūca un mans bērns sajūsmā spiedza, kad varēja iekrist prāvajās lapu kaudzēs. Šogad var kā sivēns pa dubļiem izmīcīties un kaukt, kur palicis pievilcīgais brīvdabas placis. Tiešām jābrīnās, kā var tik zemu nolaisties?! Liekas, ka parks ir pamests, un tā tīrība nevienu pašu neuztrauc,” pārdomās dalās Andis. Viņaprāt, daļa vainas artava jāuzņemas Halovīna Šausmu parka rīkotājiem, bet sava tiesa arī pilsētas vadībai, jo parks arī pirms pasākuma un pēc sarīkojuma netiek labi uzturēts.

Halovīnu šausmu parka organizatore Agnese Ābolkalna piekrīt, ka būs ļaudis, kuriem nepatiks šī brīža skats Bauskas pilskalnā. “Jārēķinās, ka ir rudens un zemes virskārta ir pārmitrināta. Mēs darījām, ko varējām. Atvedām melnzemi, līdzinājām, arī pati iesaistījos labiekārtošanas darbos, iesējām zāli. Tīrījām arī asfalta segumu uz galvenās ejas. Patiešām paveicām visu, kas ir mūsu spēkos,” apgalvoja A. Ābolkalna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka uzrunātas apzaļumošanas firmas, taču tās atteikušās kaut ko darīt, jo ir dubļi, kas veļās un tos nevar tik vienkārši pārvērst gludā virsmā, lai būtu pievilcīgs skats. “Skaistu zālīti arī mēs acumirklī nevaram dabūt. Nāks pavasaris, viss sazaļos, nekas neatgriezenisks pilskalnam nav izdarīts,” norāda A. Ābolkalna, piebilstot, ka asfalts arī atgūs savu iepriekšējo veidolu, jo ik pa laikam līst lietus, celiņš noskalosies un dubļu pēdas izzudīs.

“Tajās dienās, kad veicām teritorijas sakopšanas darbus, nāca cilvēki, kuri ievēroja centrālās ejas netīrību un izvēlējās iet pa celiņiem, kas ir labajā vai kreisajā pusē. Es vairākus uzrunāju, atvainojos, ka te tāds skats, taču neviens pretenzijas neizteica un nesūkstījās.

Rēķinājāmies, ka automašīnas ar kurām tiks pārvietoti karuseļi, pa gaisu nelidos. Pasūtījām speciālus plastmasas paklājus, kurus novietot uz zemes karuseļu daļā. Atveda ar šīm aizsargplāksnēm veselu smago automašīnu, bet tāpat palika nospiedumi, jo viss apakšā ir mīksts,” situāciju apraksta A. Ābolkalna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka pati personīgi ir saņēmusi pārmetumus un kritiku par to, kāds tagad ir Bauskas pilskalna parks.

“Vēlreiz gribētu uzsvērt, ka nekas neatgriezenisks nav izdarīts. Mēs ieguldījām lielu darbu, lai teritoriju savāktu. Ja vajadzēs arī pavasarī veiksim labiekārtošanas darbus. Nevienā brīdī nevēlamies, lai tur paliktu bardaks. Tā ir mūsu pilsēta, mūsu pilskalns, nav tāda nolūka tur kaut ko sabojāt,” paziņoja A. Ābolkalna.

SIA “Vizii Urban” valdes priekšsēdētājs Valdis Purvinskis norādīja, ka pasākuma laikā un pēc tā pilskalna uzturēšana jānodrošina pasākuma organizatoriem. Pēc tam, kad teritorija tiks nodota atpakaļ “Vizii Urban” pārziņā, uzņēmums turpinās ierastos uzkopšanas darbus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas Kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Kristiāna Paula Lībiete pavēstīja, ka nepilnības, kas radušās Halovīnu Šausmu parka darbības laikā, ir fiksētas un pārrunātas ar organizatoru. “Šobrīd notiek darbs pie Bauskas pilskalna parka sakārtošanas. Katrs organizators, kas parkā ienāk kā nomnieks, uzņemas arī novērst nepilnības, kas viņa rīkotā pasākuma laikā ir radušās,” teic K.P.Lībiete.

Bauskas pilsētas pārvaldes vadītāja D.Šķiliņa atzīmēja, ka pilskalna parka celiņi ir dubļaini, jo automašīnas šausmu parka ierīkošanas vajadzībām izbraukāja zālienu un sanesa dubļus. Komposta kaudzi pie labierīcībām izveidoja Bauskas kultūras centrs (te novietoti daļa salmu no festivāla “TASTE”) un arī šausmu parks. D. Šķiliņa atklāja, ka Bauskas Kultūras centrs solījis kaudzi aizvākt.

“Kas attiecas uz lapām, tad tās visticamāk tiks mulčētas, lai nav jāved prom, šim darbam tiks uzrunāts SIA “ Vizii Urban”,”  sacīja D. Šķiliņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (39)

 1. Es uzskatu, ka Šķiliņai ir jāpamet sava vieta un, lai beidzot tur īstu Bauskas saimnieku ieliek, kurš kritīs un celsies par tīru, sakoptu Bausku!

  72
  0
 2. Nekas tur ar to pilskalna parku nav noticis? Lai tie lielie bļāvēji savās mājās cūkūti savāc🙃😆

  9
  44
 3. Nu kā nekas nav noticis. Zari, sprunguļi mētājas, ķirbji mētājas, kukurūza mētājas, lapas ar dubļiem, viss tur ir kā cūkkūtī, tieši precīzs apzīmējums! Ja agrāk ar baudu varēja staigāt, tad tagad jāņem kājas pār pleciem, varēja paaicināt jauniešus, lai dragreisu uzrīko. Kāds ir Mūsas krasts? Tās bedres neviens nelīdzinās, izbraukāts viss.

  40
  3
 4. No kurienes vispār tādus personāžus kā Vasiļauska un Šķiliņa izraka?!!! Pretīgi skatīties, par kādu mēslu bedri pārvērsta pilsēta! Nekad Bauska nav bijusi TIK netīra un nesakopta! Okmaņa kungs! Var redzēt, ka Jums viss pie vienas vietas, kaut kā jau līdz vēlēšanām novilksiet, pēc tam kaut vai grēku plūdi!!!

  83
  1
 5. He, kaut kādā nesenā deputātu sēdē Okmanis teica, ka nevienā Eiropas pilsētā lapas nevāc, ja vēl kokos kaut kas ir. Es tā padomāju, brangs pasaules apceļotājs šamais ir. 🙂

  51
  1
 6. Kā latvieši saka -” Jāgādā kārtējais laimes lēcis” Iepriekšējam beidzās baterijas …………..

  27
  1
 7. vien “šausmas” Pilskalna parkā visiem interesentiem apskatāmas pilnīgi par brīvu, tik vien, kā maksājam paredzētos nodokļus, lai tie, kuri tos tērē uzskatāmi varētu plašākai publikai parādīt savas spējas un zināšanas, jo savādāk jau cilvēks parastais tālāk par “apvienotā pakalpojumu sniegšanas centra” dāmītēm “pelēkajā mājā” netiek. Bet šeit, Pilskalna parkā bez maksas var aplūkot, ar ko mūsu apmaksātie “kadri īsti nodarbojas.

  40
  1
 8. Divas dienas līdz Latvijas 105. gadadienai ,kas darās Korfa dārzā?! Pēdējo reiz zāli nopļāva, bet nesagrāba, tam visam virsū lapas arī uz bruğētajām taciņām . Un uz taciņām tam klāt kā rozīnīte dzīvnieku izkārnījumi .
  Visa pilsēta ir aizaugusi netīrībā un nekārtībā .Kauns .Par ko mēs maksājam nodokļus ?

  45
  1
 9. Pamazām Šķiliņa veido vietējo Vides servisu? Uzgrūdīs visu, kas nav līgumā ar urbāņiem?

  24
  1
 10. Šķiliņa ABSOLŪTA nulle (0).
  Pat nulle kvadrātā.
  Sevi jau (NE)pierādīja Codes pagasta pārvaldē.
  Vasiļauska tāda pati… arī Vecsaulē sevi (NE)pierādīja.
  Kauns kauns kauns!
  Bet paps jau prēmijas uz svētkiem šīm jau noteikti piešķīris.
  Bauskas Dzīve varētu painteresēties par prēmijām – kam? cik? .. un informēt iedzīvotājus.

  47
  1
 11. Tā jau ir. Cilvēks, no sākuma, dara, bet pēc tam domā, ko izdarījis. Tie zelta rubuļi-tie valda pasauli!

  12
  1
 12. Nu vai tagad tie šausmu atrakciju cienītāji ir apmierināti ? Tā slavēja organizatorus, kuri nesezonā uzrīko ienesīgu pasākumu. Bet kuram tad tas balagāns bija ienesīgs ? Dažiem veikliem darboņiem vai Bauskas pilsētai ? Vai tādam jāizskatās Pilskalna parkam zelta rudenī ? Kurš tagad ir pārākajā sajūsmā ??? Nožēlojami …

  35
  4
 13. Nevaru sagaidit vēlēšanas kad tie Aivarini Škilinas tiks padziti no siem siltajiem kresliem Bauska nesakopta visur kaut kadi bomži ar slotam grabekliem, ar nodzertam sejam , pretigi pat skatities! Visur suuudi ,lapu melnie maisi! Es nevaru sagaidit Ziemu tad Bauska iesligs dzila sniega!!! Alo jasak beidzot stradat Covids beidzies!!!

  32
  2
 14. Galvenajam reorganizācijas uzraudzītājam Cāzeram alga noteikta 4500 eiro pirms nodokļu nomaksas. Tad lūk nosakiet vismaz 3500 eiro Bauskas pārvaldniekam un dabūjiet veci, kurš var te kārtību ieviest. Citādi sūdi būs balodīt.

  26
  2
 15. Salmi no Taste pasākuma ?? Jūs ko nopietni? Kad bija Taste pasākums? Katrā ziņā normāli tas nav, ja vēl novembra mēnesī nav aizvesti.

  23
  1
 16. Ko lai te piebilst? No sērijas – viss pārdošanai. Cūku kūts ne parks. Nost ar opi un viņa bandu! Un negaidot vēlēšanas!

  36
  1
 17. Svešas kultūras un NEsaumnieciska rīcība izputina mūs! Bēdīgi, ļoti bēdīgi…🥴

  15
 18. kaa tur bij tai teicienaa- cirks ar klauniem(spokiem)aizbruca,.,.meesli palika))) Skilina un zilaa zaketa vareetu iet tur visu sakopt, ar savaam lielajaam algaam, Citadi meklee savaa paklautibaa vergus kas rukaas vinu saimnieciskkajaa nodalaa, slud vakances -dome.

  20
 19. Gribu izteikt baušķeniekiem pateicību un patiesu apbrīnu. Pēdējos mēnešos ļaudis sākuši runāt – konstruktīva kritika, argumentēti komentāri. Nav vairs kā agrāk – saujiņa garā atpalikušo komentē visu, rupjības, personīgi apvainojumi. Varbūt tāpēc Bauskas centrā sociālais centrs cilvēkiem ar garīgām problēmām? Varēja to iekārtot slimnīcā (bijusī dzemdību nodaļa, bērnu nodaļa , ķirurģija – stāv tukšass). Cita lieta, vai ir kāds, kurš to dzird. Šeit ziskanēja – jāvāc paraksti, jāraksta kolektīva vēstule. Kam? Ja pareizi atceros, arī Vides servisa , Bauskas Siltuma un kādi vēl darbinieki vāca parakstus, rakstīja vēstuli, un …? Ir jāsaprot, ka Domes personāži nāk strādāt uz ievēlēto laiku ar domu, ka kaut kā jānolauž termiņš, maksimāli gūstot baudu un labumu no atsēdēšanas, jo pēc tam nāks citi, tieši tādi paši. Nevajag iespringt, vismaz jāsakārto savas mājas apkārtne, jānoasfalte ieliņa, jāieliek bruģītis utt. Bauska ir nolaista līdz pēdējam. Gan tīrības ziņā, gan kultūras. Tie retie kvalitatīvie pasākumi Kultūras centrā kā ielāps. Kas notiek pilsētā? Tas Te dīvainie reklāmas kubi mētājās pa Rimi laukumu vēl mēnesi pēc pasākuma. Man abrauca draugi un vaicāja, vai tiešām Bausku arī ķēra kāds negais, ka plakāti izsvaidīti, teicu, ka tā ir māksla. Saulgriežu pasākums – noteiktai interesentu grupai, jo normāli cilvēki, kuriem jābrauc uz darbu, neies 2 stundas agrāk gaidīt saues lēktu. Halovīna pasākums – konkrētai interešu grupai atbilstošs pasākums. Tie, kuri gribēja – aizgāja. Dzirdēju, ka padārgi. Bet ļaudis gāja, tātad bija vajadzīgs, jo cita jau nav. žēl, ka atlika projektu par pašvaldību referenduma iespēju, noteikti aizietu. Otrs variants – ievēlēt Domi uz gadu vai diviem, lai ir interese noturēties vismaz divus termiņus – varēs māju uzcelt, aibraukt uz siltām zemēm pamācīties kā ceļus taisa utt.

  24
  1
 20. Tikmēr auto putekļusūcējs (vai kā to mēslu sauc) brauc pa Bērzkalnu galveno celiņu 2x dienā un dzenā to vienu nokritušo lapu.. Lai iebrauktu pilskalnā droši ka atkal kkas piemirsies, nav saskaņots vai tml Nu pakaļā mums te viss!

  18
 21. Kā Bauska var būt sakopta ,ja vienīgie šī brīža sētnieki ir vietējie Rātslaukuma soliņa deldētaji ar spirta brūža smaku?! Vides servisa laikā šie “sētnieki” tikai sēdēja un guleja apdzērušies,nomīzušies pie Mego veikala..
  Parks pie lielā Rimi un Maximas tiek uzkopts ČETRAS dienas, katru dienu ejot garām skatos un brīnos cik azartiski tiek veikti visi darbi ( sēžot, pīpējot un klausoties mūziku), vīrieši – ja tos tā var nosaukt, pat lāpstas ar lapām nevar pacelt,lai iebērtu maisā. Pilskalna uzkopšanai vajadzēs visu šī līguma termiņu,un pat ar to būs pa maz, jo šie sētnieki ar padarīto darbu nemaz nesteidzas.

  19
 22. vai konkrētā domes amatpersona, kura lapas nolēmusi pilskalnā “mulčēt”, vispār zina šī svešvārda nozīmi? Tad ko īsti ir nolemts ar lapām darīt, tās izmantot muļčēšanai vai arī pašas nobirušās lapas mulčēs, tik nav zināms ar ko mulčēs?

 23. mulces,nemulces,.,ehhh, ko tur daudz , saskurees upmalaa, lai ar pludiem- palaidu pukiti pa dambi!))) kas attiecas uz setniekiem, ja tos tagad var taa saukt, nezinu, kaut kadi bez maz citas planetas , knapi kust., kā agrak bij setniekiem jastradaa, gaja kaa bitites!!. taisniba, ta urbana sik mašinite tik vižinaas pa ielaam uin celiem – rezultats -0. a skaitas -stradaa. zirgam pat jasmejas. nu tiešam- Bauska nolaista līdz kliņķim…,

  12
 24. Manas domas. Cūku nevajag apvainot! Aizgaldā kakā vienā stūrī, mazgājas dubļos, bet ir tīra. Gaļu visi ēdam un garšo!

 25. Rīgā no būvlaukuma ar riepām vai jebkādā veidā uz ietvēm un ielām iznestie dubļi ir jānotīra nekavējoties un par būvnieka naudu.Pretējā gadījumā pieklājīgs sods. Bauskā nav varas, nav prāta vai ir korumpēti, ja šausmu darboņiem neliek satīrīt ar sevis?Lai maksā un tīra. Uz mēnesi šie okupēja Pilskalnu, bet tagad sanāk, ka okupēja uz pusgadu ar saviem dubļiem. Nauda šiem, dubļi un citi mēsli mums? Kur tad pašvaldības Saistošie noteikumi? Šausmotājus nesaista?

 26. Labākais ko no visa redzētā, dzirdētā un rakstītā ir izdarīt secinājumu – nākamgad šito balagānu Bauskā nevajag!

 27. Lineja tik ļoti šausmu parku atbalstīja.Tāda atbalstītāja bija.Lai vāc kopā tos atlikumus no pasākuma!

 28. Galvenais,kas skatu dara briesmīgu ir nesagrābtās lapas,sakaltušie koki.
  Tie ķirbji arī varbūt skatu bojā,bet tos ēd putni un dzīvnieki. Pati gāju pa parku un var redzēt,ka liela daļa ķirbju ir apēsti,palikušas vien ķirbju atliekas.
  Jā,arī parku vāca un labiekārtoja šausmu parka organizatore un par to ir liels prieks,ko nevaretu teikt par citu pasākumu rīkotājiem.

 29. Bauska nav vienīgā pilsēta,kurā saimnieko Urbani,bet citur tādu netīru pilsētu nav,tad vaina ir vai nu Bauskas urbanu vadītājam vai nu par maz to darbinieku,kuri kko dara. Sedet masinas jau nav liela maka,bet vai jega ir? Vai ari dazi kadri sez telefona,grabeklis blakus nosliets un ta skaitas stradasana. Varbut vajag pienemt darba vel kadas stradigas darba rokas.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.